ک متخصص تغذیه با تاکید بر این که استفاده از مواد غذایی حاوی نیترات مانند هویج و اسفناج در سوپ کودکان توصیه نمی شود، گفت: این مواد طی باقی ماندن در سوپ به یک آنزیم خطرناک تبدیل و موجب بروز مسمومیت در کودکان می شوند. 

دکتر سیدعلی کشاورز عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: اثرات زیان بار نیترات به دو دسته مستقیم و غیرمستقیم قابل تقسیم است که اثر مستقیم آن در ترکیب با پروتئین و اسیدهای آمینه باعث ایجاد نیتروزآمین شده که خود عامل ابتلا به سرطان است و اثر غیرمستقیم آن تبدیل به نیتریت و بروز مسمومیت می شود. 

وی افزود: وجود نیترات زیاد در آب و غذا باعث افزایش نیتریت بزاق انسان و تخریب ویتامین A وC در بدن می شود. 

این متخصص تغذیه با اشاره به مواد غذایی که موجب تجمع نیترات در بدن می شوند، گفت: سبزیجاتی مانند هویج و اسفناج که خود حاوی نیترات هستند از این جمله اند از این رو بهتر است در سوپ کودکان استفاده نشوند. 

دکتر کشاورز تصریح کرد: نیترات موجود در این سبزیجات طی ماندن در سوپ کودکان به نیتریت تبدیل شده و این نیتریت با هموگلوبین خون نوزاد ترکیب و باعث تولید نوعی آنزیم خطرناک در بدن کودکان و ابتلای آنها به مسمومیت می شود. 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: استفاده از آب فاضلاب در آبیاری کشتزارها، استفاده از کودهای شیمیایی که به طور معمول در کشور ما مصرف آن رایج است و همچنین رشد گیاه در خاک هایی که فاقد عنصر مولیبدن باشد از علل تجمع نیترات در گیاهان است. 

دکتر کشاورز در پایان خاطرنشان کرد: نشست فاضلاب های شهری و انسانی به سفره های آب زیرزمینی و استفاده از آب های آلوده به منظور استفاده انسانی نیز می تواند موجب افزایش ورود نیتراب به آب شرب مردم شود.

۱۳٩٠/٢/٢٦ساعت ٥:۱٢ ‎ب.ظ توسط حمیدرضا نظرات ()
تگ ها: