در رژیم های تک خوری و زودگذر ادعا می شود، در طول دوره ای کوتاه باعث کاهش چربی بدن می شوند اما در حقیقت فرد در حال از دست دادن وزن ناشی از کمبود آب بدن است که خطرناک است. 

سارا عابدینی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: رژیم های غذایی زودگذر رژیم هایی نامتعادل و ناسالمی هستند که کاهش وزنی سریع را در مدت زمان کوتاهی به واسطه آنچه غیرمعمول است به فرد وعده می دهند. 

وی گفت: رژیم های زودگذر این طور ادعا می کنند که در طول دوره ای کوتاه باعث کاهش چربی بدن می شوند اما در حقیقت فرد در حال از دست دادن وزن ناشی از کمبود آب بدن است. 

این کارشناس رژیم درمانی افزود: با رژیم های زودگذر که معمولاً به موادغذایی خاصی محدود می شوند ممکن است کاهش وزن هم ایجاد شود اما این رژیم ها بیشتر خسته کننده و ناخوشایند هستند و عاملی هستند که فرد زود خسته شود و نتواند در مدت زمان طولانی از این رژیم پیروی کند. 

عابدینی گفت: بسیاری از این رژیم های زودگذر برای سلامتی مضر هستند و عوارضی غیر قابل جبران به بار می آورند. 

وی اضافه کرد: رژیم مایعات فرد را محدود به خوردن فقط مایعات می کند و عوارض بسیار زیادی دارند در این نوع رژیم ها مواد مغذی خاصی که برای بدن لازمند از دست می روند. 

این کارشناس رژیم درمانی افزود: برای مثال این نوع رژیم ها از نظر وجود فیتوکمیکال ها فقیر هستند، مواد گیاهی مفیدی که در سبزی ها و میوه ها یافت می شوند و وظیفه حفاظت از بدن افراد علیه بیماری ها را به عهده دارند. این رژیم های مایعات فقط زودگذر و موقتی هستند و با یک بار خوردن منظم غذاها فرد اثر آنها از بین می رود. 

۱۳٩٠/٢/٢٦ساعت ٥:٠٩ ‎ب.ظ توسط حمیدرضا نظرات ()
تگ ها: