دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: یکی از بزرگترین عوارض غذا خوردن پشت میز کار آن است که افراد نمی توانند بر روی غذای مصرفی خود تمرکز و توجه کافی داشته باشند و وقتی به جای تمرکز بر غذای مصرفی ، سرگرم فرستادن ایمیل و پاسخ به تلفن و مرتب کردن اوراق هستند، ممکن است ناخواسته پرخوری کنند. 

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، براساس اعلام دفتر آموزش و ارتقاء سلامت، وقتی افراد در پشت میز کار نشسته اند، این احتمال زیاد است که چند کار را با هم انجام دهند و به مقدار غذای مصرفی توجه کافی نداشته باشند. در واقع غذا خوردن پشت میز کار، به این معناست که به جای نشستن پشت کامپیوتر برای ۸ ساعت در روز در واقع برای ۹ ساعت در روز این کار را انجام می دهند. 

براساس این گزارش، غذا خوردن پشت میز کار، از بلند شدن و فاصله گرفتن از دفتر کار و یا محل کار، جلوگیری می کند و افراد برای بهبود پمپاژ قلب و جریان خون، نیازمند قدری استراحت و حرکت هستند پس زمان صرف ناهار بسیار مهم است و این فرصت را به افراد می دهد که این استراحت را در روز تجربه کنند. همچنین غذا خوردن پشت میز کار مکان مناسبی را برای رشد باکتری ها و میکروب ها فراهم می کند و در درجه حرارت اتاق، بسیاری از غذاها می توانند محیطی مناسبی برای رشد باکتری ها باشند. 

این گزارش می افزاید: میز غذایی که محل خوردن غذاها و خوراکی ها است می تواند بسیار آلوده بوده و صرف غذا پشت میز کار به ویژه وقتی که نظافت و تمیز کردن منظم میزکار رعایت نشود، می تواند میز کار را به یک مکان برای باکتری ها مبدل کند. 

۱۳٩٠/٢/٢٦ساعت ٥:٠۸ ‎ب.ظ توسط حمیدرضا نظرات ()
تگ ها: