ICTPRESS - گروهی از دانشمندان مرکز تحقیقاتی UC San Diego Jacobs در آمریکا در تلاش برای ساخت روبات های اقیانوس پیمایی هستند که بتوانند تحت یک الگوریتم خاص آلودگی های نفتی نشت شده در آبها را شناسایی کنند .

 

به گزارش ICTPRESS به نقل از " نیو ساینتیست"، طبق گفته این متخصصان در بسیاری موارد در هنگام نشت آلودگی های نفتی در دریاها که خطرات زیست محیطی زیادی به همراه دارد، تشخیص محل دقیق نشت آلودگی و  مسیر حرکت آن بسیار دشوار است . بنابراین این روبات های اقیانوس پیما با الگوریتم دقیقی که برایشان طراحی شده می توانند مسئولیت تشخیص مسیر حرکت را به عهده گرفته و اطلاعات مورد نیاز را سریعا منتقل کنند .
یکی از اهداف اصلی  اجرای این پروژه تشکیل گروههای رباتیک اقیانوس پیما برای کنترل شرایط و وضعیت اکوسیستم دریایی در اقیانوس ها به خصوص در زمان هایی است که حرکت و جریان آب امکان تشخیص مسیر حرکت آلودگی ها را از متخصصان سلب می کند .
گفتنی است؛ تاکنون روبات های زیردریایی زیادی برای انجام اکتشافات زیر دریایی و تشخیص آلودگی های زیست محیطی ساخته شده اند اما خاصیت این هیات رباتیک که توسط دانشمندان آمریکایی ساخته در این است که با یک فرمول خاص می توانند به طور گروهی عملیات های زیر دریایی را با دقت و ریزبینی بیشتر انجام دهند .

 

 

۱۳٩٠/٢/۱٦ساعت ۸:٤٥ ‎ب.ظ توسط حمیدرضا نظرات ()
تگ ها: