شرح دستورالعمل :

-        تا جائیکه امکان دارد از حفاظ های ثابت استفاده کنید و آنها را با پیچ و مهره بطور صحیح در محل خود نصب کنید طوریکه در جابجایی دستگاه و تجهیزات باعث کنده شدن و یا جدایی آن از دستگاه نشود.

-        اگر قسمتهایی از دستگاه وجود دارد که کارگران باید دائما به آن دسترسی داشته باشند و نصب یک حفاظ ثابت در آنجا غیر ممکن است از حفاظ های اینترلاک استفاده کنید. این کار شما را مطمئن می سازد که فقط در موقع بسته شدن حفاظ ها، دستگاه روشن خواهد شد و هنگامیکه حفاظ را باز و آزاد نمائید دستگاه متوقف خواهد شد.

-        در بعضی موارد مثلاً قیچی‌ها ، بجای استفاده از حفاظ های اینترلاک یا ثابت می توان از وسایلی مثل سیستم فتوالکتریک  یا حفاظ های اتوماتیک استفاده نمود .

-        حفاظ ها را چک نمائید تا برای استفاده راحت و مناسب باشند و به آسانی از کار نیفتند بعبارت دیگر ممکن است در آن نیاز به اصلاحات و تغییرات باشد جنس حفاظ ها نیز بسیار مهم است سعی کنید از بهترین نوع باشد. حفاظ از جنس پلاستیکی ممکن است برای دیدن منطقه عملکرد خوب باشد ولی به آسانی از بین برود. اگر حفاظ از نوع سیمی باشد بایستی مطمئن باشید که اندازه روزنه ها مناسب بوده تا دست به راحتی به منطقه خطر وارد نشود. بعضی حفاظ ها را می توان همچنین برای پیشگیری از نشت و خروج گرد و غبار و سیالات مضر استفاده نمود

-        مطمئن شوید که حفاظ ها در هنگام تمیز کاری و تعمیرات ماشین‌آلات مزاحمتی ایجاد نخواهند کرد.

-        جاهائیکه حفاظ ها نتوانند بصورت کامل ایمنی لازم را فراهم کنند از وسایل دیگر مثل قلاب ها - نگهدارنده ها و میله و غیره ..... برای حرکت دادن قطعه کار استفاده نمائید

۱۳٩٠/٢/٢ساعت ٥:۱۸ ‎ب.ظ توسط حمیدرضا نظرات ()
تگ ها: